Příspěvky nebo odpovědi uživatele OSMA









Příspěvky nebo odpovědi uživatele OSMA. Výpis příspěvků 1 až 20 (83)


Téma: Akcie TREND M
přečíst (1) 07.11.03 16:10  OSMA  (30329)

Náhrada škod způsobených konkursními správci

Minoritní akcionáři společně s majoritním vlastníkem fondu TREND společností WEISS ASSET MANAGEMENT připravují žaloby na úhradu škod (včetně podnětu k exekuci majetku společnosti KOTVA NEMOVITOSTI), které byly způsobeny současnými správci fondu TREND v rámci zinscenovaného konkursního řízení nevýhodnými prodeji policií již zajištěného majetku fondu (56% akcií KOTVA a 2 mil. USD). Akcionáři fondu TREND tak chtějí zabránit dotunelování svého majetku v konkursním řízení a požadují zajištění výplaty likvidačního zůstatku v adekvátní výši odpovídající výši škody.

V souvislosti s připravovaným navýšením ZJ KOTVY ve výši   500 milionů Kč mj. i z finančních  zdrojů společnosti Forminster Enterprises Limited (dále FEL), bude podán státnímu zastupitelství policii podnět pro podezření z praní špinavých peněz společnosti FEL, která nezaplatila fondu TREND 350 milionů (z Dohody o mimosoudním narovnání za 56% akcií KOTVA+2 mil USD), ale je přitom schopna stejnou částku získat  pro navýšení ZJ KOTVY.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
přečíst (1) 03.11.03 11:14  OSMA  (30329)

Kde je zcizený majetek akcionářů fondu TREND ?

Přehled vývoje čistého obchodní jmění(ČOJ) a škod způsobených akcionářům fondu TREND:

1995: ČOJ 1,5 mld Kč(na akcii cca 540 kč)
První škoda způsobená Hálkem a spol. ve výši 300 mil. (nevýhodné prodeje Sokolovské uhelné, SPT,Elektr. Opatovice), ukradené peníze použity na úhradu nákupu IS TREND od M. Kocába a spol.

1996: ČOJ 1,2 mld Kč (na akcii 440 kč)
Škoda způsobená Hálkem a spol.(nevýhodné prodeje akcií společnostem IFM, Consult Invest, fiktivní smluvní pokuty a reklamní poplatky, v konečné fázi vyvedení akcií KOTVA na Hálkem založenou společnost Forminster Enterprises Limited-FEL a převedení 2 mil USD na zahraniční účty FEL)vyčíslená nuceným správcem Ing. Emilem Buškem ve výši přes 1 mld Kč. Nabídka odkupu drobným akcionářům od nového majitele( Czech Value Fund )za 250 Kč, který chtěl ovládnout fond kvůli získání majority v OD KOTVA. Zavedení nucené správy MF ČR.

1997: ČOJ 60-176 mil Kč (na akcii 20-60 kč)
Nové představenstvo v čele s Johnem Moffittem

1998: ČOJ 350 mil Kč (na akcii 120 Kč )
Výkon hlasovacích práv akcií KOTVY mezitím převeden z FEL na Český investiční holding(ČIH)
Zablokovaní 56% akcií KOTVA a 2 mil USD státním zastupitelstvím. Poskytnuta půjčka ve výši 900.000 USD od Deutsche Bank na vrácení akcií KOTVA do TRENDu ve výši 1 mld (opce banky na cca 400.000 ks akcií KOTVA za dohodnutou prodejní cenu ve výši 2500 Kč)

1999:ČOJ 350 mil Kč (na akcii 120 Kč )
Privátní Dohoda o mimosoudním narovnání mezi J. Moffittem a představiteli Českého investičního holdingu a FEL, (TREND se vzdá žalob a zablokovaného majetku a FEL zaplatí TRENDU 350 mil. Kč)

2000: ČOJ 350 mil Kč (na akcii 120 Kč )
Konkurs na TREND na základě předložení fiktivních pohledávek od obviněných osob. Uplatňování vykonstrovaných pohledávek vůči fondu ve výši cca 1 mld Kč(ČOJ by bylo 0 mil Kč (na akcii 0 Kč )mj. i od bývalých a také od současných správců fondu

2001:ČOJ 350 mil Kč (na akcii 120 Kč )
Pokus o vyvedení zablokovaného majetku (OD KOTVA) do společnosti KOTVA NEMOVITOSTI,a.s.(ZJ 2 mld. Kč). Podezřelý Martin Benda a spol. z ČIH.

2002: ČOJ 350 mil Kč (na akcii 120 Kč )
První pokus prodat zajištěnou pohledávku ve výši 350 mil. Kč jen za 120 mil. Kč nastrčené společnosti Suringham Enterprises Limited spojené) s FEL a s ČIH. Druhý a tentokrát úspěšný pokus prodat zmíněnou pohledávku(konkursním správcem V. Hálkem akcionářům způsobena škoda ve výši 230 mil. )

2003: ČOJ 83-120 mil Kč (na akcii 30 -40 Kč )

Ve fondu stále chybí ukradený majetek ve výši přes 1 miliardu Kč, který se nyní především nachází na účtech společností FEL, SEL, ČIH, KOTVA NEMOVITOSTI,.k.s. a v Hálkových firmách (mj. např. IFM , GENTA, FIREX  a dalších). Kromě toho byla část zcizeného majetku převedena do soukromého majetku obviněných osob a jejich kompliců, známých a příbuzných, kde může být zabaven exekucí.

Pozn: Hlavní současný majetek M.Kocába a M. Kratochvíla, vůči nimž až nyní vznesl značně kontroverzní obvinění konkursní správce V. Hálek je především ve společnosti BONTON). Avizované obvinění vůči Johnu Moffittovi a Martinu Bendovi ze společnosti KOTVA NEMOVITOSTI,a.s.(resp. FEL a ČIH) zatím nebylo státním zastupitelstvím vzneseno. 56% akcií KOTVA je ale stále blokováno.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
přečíst (0) 28.01.03 12:19  OSMA  (81657)

Pro koho pracuje konkursní správce V. Hálek

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
spíše nečíst (1) 27.01.03 08:49  OSMA  (41991)

Poškození požadují od policie další razantní kroky

Akcionářům fondu  TREND se  konečně  po 7 letech vrací  pouze první malá část zcizeného majetku v hodnotě  3,5 milionů USD. Poškození akcionáři fondu TREND však požadují od policie kroky, které povedou k zajištění a také definitivnímu návratu  i zbývajícího  zablokovaného majetku v hodnotě dalších 600 milionů Kč  klientům fondu.

ČT1 odvysílala dne 26.1.2003 večer v  hlavní zpravodajské relaci vyjádření policie ČR o tom, že  na základě dohody mezi policií ČR, poškozenými a soudem v Lichtenštejnsku se vrací do ČR první část ze zajištěného zcizeného majetku akcionářů fondu TREND.  Akcionářům fondu TREND se tak  zatím vrátí z původní hodnoty  zcizených aktiv v celkové výši 1,3 miliardy Kč  pouze první malá část v hodnotě  3,5 milionů USD (cca 100 milionů Kč).  Tyto peníze z obstavených účtů kyperské společnosti Forminster Enterprises Limited (dále jen FEL) v Lichtenštejnsku však již dříve byly součástí  dosud  dohledaného  a zablokovaného zcizeného majetku v celkové hodnotě kolem 700 milionů Kč.  Dalším dosud zajištěným majetkem fondu TREND tak stále zůstává 56% akcií společnosti KOTVA, a.s. , které představují hodnotu cca 600 milionů Kč a  jsou dosud blokovány státním zastupitelstvím na účtu společnosti FEL v trestním řízení. Fond TREND měl  na základě Dohody o mimosoudním vyrovnání  z  roku  1999  za  vzdání  se nároku na tuto další část zajištěných aktiv  od společnosti FEL obdržet   pouze  58%  jejich hodnoty tj. 350 milionů Kč. Správci konkursní podstaty fondu TREND se však postupně společně s dalšími osobami ze společnosti FEL, Český investiční holding,a.s. a KOTVA ,a.s. později pokusili dále poškodit akcionáře fondu TREND nevýhodným odprodejem těchto dalších zajištěných aktiv fondu TREND účelově založené a s FEL spřízněné společnosti Suringham Enterprises, která  by měla na základě zinscenované dražby  ze dne 23.12.2002 tento majetek fondu získat již pouze  za třetinu  dříve dohodnuté ceny (120 milionů Kč). Kromě zmíněného pokusu o poškození klientů fondu TREND podle dostupných informací  stále dochází ze strany fiktivních věřitelů fondu TREND ke snahám dotunelovat majetek akcionářů fondu TREND ve vykonstruovaném  konkursním řízení uplatňováním neoprávněných nároků. Poškození akcionáři fondu TREND proto požadují od policie další razantní kroky, které povedou k definitivnímu zajištění a také návratu i dalšího zbývajícího  zablokovaného majetku v hodnotě 600 milionů Kč přímo akcionářům fondu TREND.  V tomto případě by došlo k návratu téměř  55 %  hodnoty původně zcizených aktiv a  až tuto skutečnost včetně přísného odsouzení viníků  by teprve bylo jistě možno považovat za skutečný úspěch policie a české justice ve smutné historii českého okrádání akcionářů investičních fondů z kuponové privatizace.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
přečíst (3) 07.01.03 16:38  OSMA  (89718)

Další tunel- spekulativní postoupení pohledávky TRENDu

http://ipoint.financninoviny.cz/detail.php?article=18923

Otevřený dopis OSMA předsedovi prezídia Komise pro cenné papíry

Věc: Podnět prezidiu KCP ve věci státního dozoru nad činností správce konkursní podstaty fondu TREND

Vážený pane předsedo, v souvislosti s informací o spekulativním a pro akcionáře fondu absolutně nevýhodném postoupení pohledávky fondu TREND vůči společnosti Forminster Enterprises Limited do vlastnictví účelově založené společnosti Suringham Enterprises (obě tyto společnosti ovládá přímo či zprostředkovaně společnost Český investiční holding, která je nechvalně známá např. z tunelování fondu CREDITANSTALT nebo společnosti KOTVA, a.s. a nyní také kontroluje zablokovaná aktiva fondu TREND , převedená na společnost KOTVA NEMOVITOSTI,a.s.) v účelové dražbě, Vás žádáme velmi důrazně o vysvětlení dosavadního zcela neefektivního postupu Komise pro cenné papíry ve věci dohledu nad činností dřívějších i současných správců fondu TREND. Poznámka redakce: o možné vazbě českého zástupce společnosti Suringham Enterprises jsme již psali zde

Je zcela nepřípustné, aby bez jakéhokoliv zásahu Komise pro cenné papíry správce konkursní podstaty fondu TREND ve shodě s ostatními zainteresovanými stranami zcela svévolně měnil obsah Dohody o mimosoudním narovnání z roku 1999, takovým způsobem, při němž by docházelo k opakovanému totálnímu okrádání akcionářů fondu TREND a neoprávněnému obohacování správců fondu a dalších osob v konkursním řízení. Jakákoliv manipulace s dosud policií a státním zastupitelstvím zajištěnými aktivy fondu TREND může být prováděna výhradně a pouze se souhlasem orgánu státního dozoru. Za situace, kdy se konkursní správce ve spolupráci s dalšími osobami (dlužníky fondu i jeho fiktivními věřiteli ) znovu pokouší poškodit akcionáře fondu TREND opakovaným úmyslným podhodnocováním (nyní o minimálně 225 milionů Kč ) a postoupením zajištěné pohledávky fondu TREND (ve výši minimálně 350 milionů Kč) spřízněným osobám, je již nevyhnutelné, aby konečně Komise pro cenné papíry jako instituce státního dozoru ve spolupráci s policií zasáhla proti snahám o dotunelování fondu TREND ve vykonstruovaném konkursním řízení a aby zajistila dosažení návratu zcizeného a zablokovaného majetku akcionářům fondu TREND v adekvátní výši.

Žádáme Vás o Vaše vysvětlení a také razantní postup KCP ve spolupráci s policií a státním zastupitelstvím.

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
spíše nečíst (1) 18.12.02 14:54  OSMA  (15572)

OSMA: 150 Kč na akcii fondu TREND

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
přečíst (0) 15.11.02 13:41  OSMA  (13997)

Aktuálně ke kauze TREND

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 13.10.02 19:17  OSMA  (22554)

Pokus dotunelovat fond TREND nevyšel

Díky zásahu Nejvyššího státního zastupitelství došlo nyní konečně k zabránění pokusům o dotunelování miliardového majetku 50.000 akcionářů fondu TREND:Nejvyšši státni zastupitelstvi v Brně nyni z pověření nejvyšši státni zástupkyně začalo šetrit pro podezřeni z dalši trestné činnosti související s kauzou vytunelovaneho fondu TREND take nynejši činnost společností, které mají kontrolu nad zcizenými a dosud zablokovanými aktivy fondu TREND. Jedná se o společnosti KOTVA,a.s. , KOTVA NEMOVITOSTI,a.s. a společnost ČESKÝ INVESTIČNÍ HOLDING,a.s.(původně kuponový fond CREDITANSTALT, který byl také později vlastním vedením vytunelován a převeden na nynější holding).Rozhodnutí Komise pro cenné papíry ze dne 2.5.2002 resp. 6.5. 2002 o zahájeni správního řizení s nynějšimi správci majetku fondu TREND (tj. konkursním spravcem fondu Mgr. Martinem Razímem a předsedou představenstva fondu Johnem Moffittem) pro podezření z nezakonného jednáni ku škodě akcionářů fondu byla nyní na základě rozhodnutí Nejvyššího státního zastupitelství také založena do vyšetřovacího spisu k využití v trestní věci obviněného M. Hálka a spol. v kauze vytunelovaného fondu TREND. http://osma.aktualne.cz/
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie KOTVA
přečíst (5) 07.10.02 00:09  OSMA  (13123)

Aktuální informace OSMA ke kauze TREND (KOTVA)

Aktuální informace OSMA ke kauze TREND (KOTVA) a dalsím velkým kauzám finanční a hospodářské kriminality, které OSMA bude pravidelně poskytovat k dispozici Komisi pro cenné papíry, policii, státnímu zastupitelství a ke zveřejnění pro hlavní zpravodajská média v ČR. 
http://osma.aktualne.cz/
Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
přečíst (0) 05.10.02 21:37  OSMA  (15491)

Aktuální informace OSMA ke kauze TREND

Aktuální informace OSMA ke kauze TREND  na stránkách : http://osma.aktualne.cz/
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
přečíst (0) 04.05.02 11:32  OSMA  (22895)

Mezník v historii tunelování fondů v ČR ?

Mezník v historii tunelování fondů v ČR ?

Akcionáři fondu TREND čekají na návrat svého majetku již 5 let a obvinění v kauze TREND dále podnikají.

Poprvé v historii českého tunelování fondů mají akcionáři vytunelovaného fondu reálnou naději na vrácení části investovaných peněz( viz zpráva ČTK z ledna 2002). Konkursní správce fondu Trend Martin Razím neuznal fiktivní pohledávky a po odečtení legitimních závazků fondu tak zůstane na vyplacení akcionářů Trendu minimálně 319 miliónů Kč(115 Kč na jednu akcii fondu) po úhradě 350 milionů Kč ze strany společnosti Forminster Enterprises Ltd FEL) za akcie obchodního domu Kotva, kterých se TREND vzdal v Dohodě o mimosoudním narovnání z roku 1999. Tyto akcie byly z fondu vyvedeny prostřednictvím různých firem na účet kyperské společnosti FEL , kterou v před vyhlásením nucené správy fondu řídil hlavní obviněný v kauze TREND.

Vyplacení akcionářů Trendu prakticky brání jen skutečnost, že vedení FEL resp. Kotvy oddaluje konání valné hromady KOTVY, která měla peníze pro vytunelované fondy TREND a MERCIA získat z navýsení základního kapitálu o 450 miliónů korun. Navýsení měla projednávat mimořádná valná hromada Kotvy loni 21. prosince. Nekonala se, protoze se registrovalo jen 14 procent akcionářů. Chyběl největsí z nich, právě FEL. Náhradní valná hromada, svolaná na 25. ledna, byla opět odvolána kvůli udajným některým technickým problémům spojeným s navysováním. Domněnku, ze neexistuje subjekt, který by kapitál upsal, a proto se valná hromada odsouvá, ředitel Kotvy Richard Harazim odmítl.

Otázkou je,jak dlouho budou zástupci společnosti FEL (resp. Českého investičního holdingu) stále různými způsoby moci oddalovat naplnění svého závazku vůči fondu TREND, které by vedlo k vyplacení 50.000 akcionářů formou likvidačního zůstatku.

Zatímco klientům fondu TREND a MERCIA, kterým byl zcizen majetek v hodnotě 1,5 miliardy Kč, zbývá jen čekat, kdy se podaří vrátit zpět alespoň část policií zablokovaného zcizeného majetku ,obvinění se naopak 5 let po vytunelování jimi spravovaných fondů nyní bez finančních problémů věnují podnikání např. v oboru ekonomického a investičního poradenství.

Soudní líčení s obviněnými v kauze TREND má být zahájeno během léta.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
přečíst (0) 07.04.02 17:58  OSMA  (14934)

Reakce na tiskovou zprávu představenstva IF Trend.

Předseda představenstva fondu TREND John Moffitt ve zprávě pro agenturu ČEKIA sdělil dne 5.4.2002 akcionářům fondu TREND jako správce jejich majetku následující nepravdivé informace :

1)Aktivity OSMA poškozují Trend a oddalují vypořádání Dohody o narovnání.

2)Tzv. Dohoda o mimosoudním narovnání poskytovala Trendu za jeho nároky vůči Forminsteru přiměřené vypořádání. Když současné představenstvo v únoru roku 1997 vstupovalo do Trendu, tyto nároky byly pouze teoretické. Dohodou se sporné a nejisté nároky staly potvrzenými a zajištěnými pohledávkami.

3)Není možné srovnávat výši Dohody o narovnání s celkovou ztrátou způsobenou Trendu. Žaloby Trendu vůči Forminsteru se týkaly pouze akcií Kotvy a akcie Kotvy představují menší část zcizeného majetku Trendu.

4)Konečné rozhodnutí soudu bylo v nedohlednu a Trend již neměl další finanční prostředky. I v případě dostatečného množství financí na pokračování soudních sporů se neočekávalo uznání nároků Trendu v plné výši.
-------------------------------------------------------
ad1)
Jakékoliv současné aktivity OSMA nemohly žádným způsobem oddálit vypořádání Dohody o mimousoudním narovnání z roku 1999(dále "Dohoda"). Plnění Dohody tj. úhrada závazku kyperské společnosti Forminster Enterprises Limited (dále jen "FEL") vůči fondu TREND za vzdání se nároku na zcizená a zablokovaná aktiva na účtu FEL mohlo a mělo být bez ohledu na aktivity OSMA,policie státního zastupitelství či soudů uskutečněno ihned po jejím podpisu v roce 1999. Úhrada finanční kompenzace za vzdání se nároku na zablokovaná aktiva neměla být nevýhodně pro akcionáře fondu TREND vůbec vázana až na jejich následný prodej druhou stranou sporu, když vedení fondu TREND bez vědomí akcionářů podpisem Dohody již stejně tato aktiva postoupila společnosti FEL, která s nimi již 2 roky zcela volně nakládá. Konstrukce Dohody mohla a musí být postavena tak, aby FEL svůj závazek vůči fondu TREND uhradil v adekvátní výši okamžitě a nikoliv podmínečně až z finanřních prostředků z prodeje postoupených aktiv. Právě dosavadním jednáním správců majetku akcionářů fondu TREND je opět vytvářen prostor k dalším obstrukcím ze strany FEL a k protahování termínu odpovídající úhrady závazku FEL vůči fondu TREND, který již trvá déle než 2 roky.

ad2)
Celková škoda způsobená fondu TREND byla nuceným správcem Ing.Emilem Buškem i policií vyčíslena na 1,173 miliardy Kč. Společnost FEL byla i dle vyjádření pana Moffitta a J. Woolfa řízena hlavním obviněným M. Hálkem a ten dříve zcizená aktiva z fondu TREND různými machinacemi shromáždil a převedl v konečné fázi právě na společnost FEL a právě ve formě akcií KOTVY. To, že majoritní balík akcií KOTVY nyní na účtu FEL nebyl dříve v konkrétním čase přímým vlastnictvím fondu TREND není absolutně argumentem proti trvrzení,že většina hodnoty zajištěného majetku na účtech FEL, původně pochází ze zcizeného majetku fondu TREND.

ad3)
Vedení fondu TREND naopak dříve tvrdilo, že nikoliv menší částí ale naopak hlavní částí zcizeného majetku fondu TREND jsou právě akcie KOTVY, které shromážil prostřednictvím zcizených prostředků z fondu TREND Hálek a poté je převedl na účet kyperské společnosti FEL, kterou řídil. Dohoda o mimosoudním narovnání se právě týká výlučně kompenzace nároku fondu TREND na tato zcizená a zajištěná aktiva :65 % akcií KOTVY( na účtu FEL, FIREX, IFM)a 2 miliony USD v celkové tržní hodnotě cca 700 milionů Kč. Dle sdělení Úřadu finanční kriminality a ochrany státu došlo k zajištění dalšího zcizeného majetku zatím v hodnotě jen 200 milionů Kč.

ad4)
Vedení fondu obdrželo půjčku od Deutsche Bank v hodnotě 27 milionů Kč na dokončení právních sporů, které měly vrátit zablokovaný majetek zpět akcionářům fondu. Mělo tedy adekvátní prostředky k dokončení právních sporů. Půjčka od DB byla však použita jiným, akcionářům dosud neznámým způsobem a tento dluh nyní musí zaplatit akcionáři fondu TREND i když k žádnému dokončení soudních sporů a návratu zablokovaného majetku v adekvátní výši nedošlo. Naopak došlo v důsledku Dohody opět znovu k dalším soudním obstrukcím kvůli uplatňování fiktivních nároků vůči majetku akcionářů fondu TREND ze strany aktérů sporu o KOTVU a to jak ze strany obviněných osob tak i dalšího fiktivního věřitele společnosti Flow Corporation tak i samotných správců fondu TREND.
-----------------------------------------------------
Konečné důsledky činnosti současných správců fondu TREND ani po dvou letech bohužel nevedly k odškodnění klientů fondu TREND, ale naopak k dalšímu vytváření podmínek k uplatňování dalších fiktivních nároků a soudních sporů(např.ze strany dříve s novým vedením fondu spřízněné společnosti Flow Corporation pana Jamese Woolfa ) vůči fondu TREND a to výlučně ku škodě jeho akcionářů.
V důsledu neodborné péče správců cizího majetku 50.000 klientů fondu TREND by tak mohlo dojít v době od 21.12.1999 k úmyslnému způsobení majetkové škody značného rozsahu akcionářům fondu TREND a neopravněnému obohaceni jeho spravců a dalších osob.
Správci fondu by se v případě, že jejich činnost nepovede k zajištění adekvátní hodnoty likvidačního zůstatku pro akcionáře fondu TREND vystavili podezření ze spáchání trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku, zvýhodňování věřitele a zneužití informací v obchodním styku.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
spíše nečíst (1) 06.04.02 08:03  OSMA  (17346)

Podezření z porušení povinností při správě cizího majetku

V souvislosti s absurdními nároky Flow Corporation vůči majetku akcionářů fondu TREND a dalšími souvisejícími skutečnostmi existuje podezření z porušení zákona při správě cizího majetku akcionářů investičního fondu TREND v době od 21.12.1999, kdy došlo k podpisu pro akcionáře nevýhodné Dohody o mimosoudním narovnání mezi vedením fondu TREND a zástupci kyperské společnosti Forminster Enterprises Limited, kam byla část aktiv ze zcizeného majetku fondu TREND dříve převedena.

Podezření z porušení zákonných povinností ze strany správce konkursní podstaty fondu TREND:

a) povinnosti správce konkursní podstaty shromáždit majetek a prověřit zpětně všechny zcizovací úkony z hlediska jejich platnosti a možnosti jejich odporovatelnosti podle ust. § 15 a 16 Zákona o konkursu a vyrovnání a dále pokračovat v žalobách o návrat zcizeného majetku.
b) plnění povinností vůči Komisi pro cenné papíry podle § 36 odst. 1 písm. c) zákona č. 248/92 Sb. v platném znění až do zániku fondu.
c) povinnosti správce konkursní podstaty dle novely Zákona o konkursu a vyrovnání automaticky zařadit zpět do konkursní podstaty část dlužníkova majetku, který byl prodán(postoupen) třetí osobě za nápadně nevýhodných podmínek v době po podání návrhu do prohlášení konkursu, případně postupovat tak, jakoby zmíněný úkon nikdy nenastal. Jedná se o nevýhodné postoupení pohledávek fondu TREND v Dohodě o mimosoudním narovnání (dále Dohoda) z 21.12.1999 v celkové reálné hodnotě min. 640 milionů Kč (325.000 Ks akci KOTVA blokovaných na účtu Forminster Enterprises Limited + 56.000 ks akcií KOTVA blokovaných na účtu IFM,a.s. + 8.000 ks akcií blokovaných na účtu FIREX,a.s.+ 2 miliony USD blokovaných na účtu Forminster Enterprises Limited - zkráceně FEL) pouze za 350 milionů Kč, které by vedlo k neoprávněnému obohacení třetí osoby tj. společnosti FEL a to také v souvislosti se skutečností, že ve vedení této společnosti jsou díky Dohodě osobně i finančně angažováni správci fondu TREND.

Podezření z porušení povinností při správě cizího majetku ze strany správců majetku fondu TREND :

a) Uznáním fiktivní pohledávky ve výši 65 milionů společnosti European Emerging Market (pan Moffitt v této společnosti dříve pracoval, uvedeno ve statutu fondu TREND) ze strany pana Moffitta vůči fondu TREND v konkursním řízení , v jehož důsledku by byla akcionářům fondu TREND způsobena značná škoda .
b) Úmyslným neposkytnutím informací, které mají zásadní vliv na hodnotu majetku akcionářů fondu :
- informace o všech soudních sporech, které byly zahájeny v souvislosti se zcizením majetku společnosti
- podrobná informace o využití úvěru od Deutsche Bank na vedení soudních sporů
- informace o všech smlouvách a jejich důsledcích mezi vedením fondu TREND a Deutsche Bank(Morgan Grenfell, Flow Corporation), které měly mj. Deutsche Bank za určitých podmínek zajistit předkupní právo na
akcie společnosti Kotva a na jejichž základě nyní Flow Corporation uplatňuje výlučně ke škodě akcionářů
fondu a nikoliv vůči vedení fondu či společnosti FEL svou fiktivní pohledávku za nerealizovaný zisk
z prodeje KOTVY
c) Podpisem Dohody o mimosoudním narovnání z 21.12.1999 za nápadně nevýhodných podmínek pro akcionáře fondu TREND. Dohoda nevedla dosud ani k urychlení odškodnění akcionářů, ale naopak v důsledku Dohody došlo k vytvoření podmínek pro uplatňování dodatečných nároků fiktivních věřitelů fondu TREND (např. pana Jamese Woolfa z Flow Corporation ) ku škodě akcionářů fondu TREND.

Konečným důsledkem účelové činnosti současných správců majetku fondu TREND včetně správce konkursní podstaty i fiktivních věřitelů a dalších osob by tak bylo od 21.12.1999 způsobení další majetkové škody značného rozsahu akcionářům fondu TREND a neoprávněné obohacení třetích osob .
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
přečíst (0) 04.04.02 20:01  OSMA  (20643)

Kopie podnětu OSMA KCP z 20. dubna 2000

OCHRANNÉ SDRUŽENÍ MALÝCH AKCIONÁŘÚ – OSMA, OPLETALOVA 33,110 00, PRAHA 1

Vážený pan
František Jakub, předseda prezidia
Komise pro cenné papíry
Washingtonova 7
111 21, Praha 1
V Praze dne 20.4.2000

Vážený pane předsedo,
dovolujeme si obrátit se na Vás se žádostí o pomoc v kauze investičního fondu Trend. Domníváme se, že je zřejmé, že v minulosti zde došlo ke zcizení majetku fondu a soudy v zásadě řeší míru zavinění jednotlivých subjektů. Vzhledem k množství podaných žalob ( jenom mezi IF Trend a společností Forminster Enterprises Limited je nám známo 16 vzájemně podaných sporů řešených soudem), není reálné očekávat touto cestou vyřešení celé záležitosti v dohledné době. Usuzujeme proto, že ze všech špatných řešení, která přichází reálně v úvahu, je uzavřená dohoda o narovnání asi to nejméně špatné. Celou situaci bohužel komplikuje uvalení konkurzu na IF Trend, ke kterému mimochodem vedla pohledávka vzniklá jako poplatek za správu fondu v době, kdy došlo k jeho vytunelování. Při podpisu smlouvy o narovnání obdržel fond první část úplaty ve výši 5 mil Kč, takže by měl být schopen i tuto velmi spornou pohledávku uhradit.
V současné době se obáváme, aby na vzniklé situaci nevydělaly všechny zúčastněné osoby, s vyjímkou akcionářů IF Trend. Velmi důležitá je proto kontrola činnosti zodpovědných osob a rovněž doba, po kterou budou akcionáři čekat na alespoň částečné navrácení svého majetku.

Prosíme proto Komisi pro cenné papíry, aby maximálně využila svých pravomocí a dohlédla na situaci ve fondu.
-Domníváme se, že přestože je v současné době fond v konkurzu, měl by plnit svou informační povinnost.
-Domníváme se, že fond by měl činit kroky směřující ke zrušení konkurzu a informovat o nich.
-Domníváme se, že konkurzní správce ( Mgr. Martin Razim ,Durychova 1383, Hradec Králové, tel. 049 /55 33 427) by měl KCP informovat o všech úkonech, které činí v souvislosti s IF Trend.
-Domníváme se, že je v zájmu celé záležitosti aby, jakmile k tomu budou předpoklady, došlo k uvolnění obchodování s akciemi společnosti Kotva, neboť teprve od tohoto momentu se odvíjí zaplacení druhé a třetí části úplaty.

Děkujeme za pochopení a pomoc

Karel Staněk
předseda OSMA

Na vědomí: IF Trend, Mgr. Martin Razim – konkurzní správce

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
přečíst (1) 24.11.01 00:21  OSMA  (20544)

Návrat 790 milionů Kč zpět do fondu TREND .

Dne 19.11.2001 na ČT v pořadu FAKTA byla odvysílána reportáž o kauze vytunelovaného fondu TREND a s ní přímo související kauze OD KOTVA. Dle odvysílaného vyjádření vyšetřovatele Odboru pro vyšetřování korupce a závažné hospodářské trestné činnosti došlo nyní také k dohledání a zablokování dalšího zcizeného majetku z fondu TREND v zahraničí v hodnotě cca 200 milionů Kč, který se tak může vrátit zpět poškozeným akcionářům. Celkem je tak dosud nyní zajišten zcizený majetek akcionářů fondu TREND v hodnotě již minimálně
790 milionů Kč ( pohledávka TRENDU vůči Forminster Enterprices Limited (dále FEL) v podobě blokace 56% akcií KOTVA na účtu FEL v hodnotě minimálně 560
milionů Kč + cca 200 milionů Kč blokovaných v zahraničí + cca 17.000 ks akcií KOTVA v hodnotě cca 30 milionů Kč přímo v portfoliu fondu TREND).
Hodnota ČOJ na akcii fondu TREND by tak činila cca 285 Kč, což je cena, za kterou společnost Czech Value Fund nyní ve správě BGO (Brookdale Group ) v roce 1996 nakoupila cca 40 % balík akcií fondu TREND za účelem získání majoritního balíku akcií OD KOTVA.

Díky předchozímu uznání spekulativního návrhu na konkurs na fond TREND Krajským soudem v Hradci Králové v lednu 2000 (na základě uznání legitimity fiktivních závázků fondu TREND, které v minulosti ke svému nezákonnému obohacení a ku škodě akcionářů fondu TREND vytvořili obvinění v kauze TREND !) však dochází ke snahám tento zajištěný majetek akcionářů fondu TREND znovu odčerpat ve prospěch třetích osob, které uplatňují své fiktivní pohledávky ve výši téměř 1 miliardy Kc vůci majetku poškozených akcionářů
fondu TREND v dosud neskončeném, fiktivními věřiteli vykonstruovaném konkursním řízení, vedeném pod Čj. 42 K 233/99 u KS v Hradci Králové. Na základě již dříve podaných podnětů poškozených však již bylo
Odborem přezkumného řízení VSZ v Praze po přezkoumání spisových materiálů sděleno poškozeným, že ve věci výše zmíněného konkurzního řízení je dán
veřejný zájem na vstupu státního zastupitelství do řízení ve smyslu § 35 odst. 1 písm. k) o.s.ř.
Dle dalšího sdělení státního zástupce je také povinností správce konkursní podstaty majetku fondu TREND V.I.F.a.s.:
1. Shromáždit majetek a prověřit zpětně všechny zcizovací úkony z hlediska
jejich platnosti a možnosti jejich odporovatelnosti podle ust. § 15 a 16
Zákona o konkursu a vyrovnání a dále pokračovat v žalobách o návrat zcizeného majetku.
2. Plnit povinnosti vůči Komisi pro cenné papíry podle § 36 odst. 1 písm. c)
zákona c. 248/92 Sb. v platném znění až do zániku fondu.
Povinností správce konkursní podstaty je dále dle novely Zákona o konkursu a
vyrovnání automaticky zařadit zpět do konkursní podstaty část dlužníkova majetku, který byl prodán(postoupen) třetí osobě za nápadně nevýhodných
podmínek v době po podání návrhu do prohlášení konkursu, případně postupovat tak, jakoby zmíněný úkon nikdy nenastal. Jedná se o nevýhodné postoupení pohledávek fondu TREND v Dohodě o mimosoudním narovnání (dále Dohoda) z 21.12.1999 v celkové reálné hodnote min. 640 milionů Kč (325.000 Ks akci KOTVA blokovaných na účtu Forminster Enterprises Limited
+ 56.000 ks akcií KOTVA blokovaných na účtu IFM,a.s. + 8.000 ks akcií blokovaných na účtu FIREX,a.s.+ 2 miliony USD blokovaných na účtu Forminster Enterprises Limited - zkráceně FEL) pouze za 350 milionů Kč,
které by vedlo k neoprávněnému obohacení třetí osoby tj. společnosti FEL a to také v souvislosti se skutečností, že ve vedení této společnosti jsou
díky Dohodě osobně angažováni správci fondu TREND(pan John Moffitt a Michael Bluhm). Osoby, které po podání návrhu na konkurs podepsaly Dohodu připravovaly již v dobe podpisu Dohody prodej akcií KOTVA a to za cenu mnohem vyšší než v Dohodě. Po postoupení původních pohledávek fondu TREND na společnost FEL byly tyto pohledávky oceněny stejnými osobami díky založení 100% dceřinné spolecnosti KOTVY( KOTVA NEMOVITOSTI,a.s.,ZJ 2,2 miliardy Kc) na mnohem vyšší hodnotu a dle oficiálního sdělení
představitele FEL (resp. KOTVA) Martina Bendy se bude společnost KOTVA prodávat za minimálně 1 miliardu Kč.

Zatím neodvolaný stávající správce konkursní podstaty Mgr. Martin Razím výše uvedené povinnosti odmítá plnit a Komise pro cenné papíry s ním proto zahájila správní řízení.

Pokud se BGO jako majoritní akcionář fondu TREND nehodlá zasadit o návrat nyní zajištěného zcizeného majetku v plné výši (tj v hodnotě 790 milionů Kč) přímo
akcionářům fondu TREND, nelze bohužel jinak než se domnívat, že BGO je také zainteresovaná v uplatňování fiktivní pohledávky ve výši 431 milionů Kč, kterou ku škodě značného rozsahu zbývajícím akcionářům fondu TREND uplatňuje společnost Flow Corporation Ltd.(resp. osoba pana Jamese Woolfa).

OSMA: Sdružení akcionářů fondu TREND
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
přečíst (0) 30.09.01 17:43  OSMA  (20826)

Informace OSMA k hrozbi "dotunelování" fondu TREND fi ...

Informace OSMA (Ochranné sdružení malých akcionáou) k hrozbi "dotunelování" fondu TREND fiktivními vioiteli v konkursním oízení.

Kvuli již 2 roky trvající absenci poskytování zákonných informací akcionáoum fondu TREND o stavu jejich majetku a dále kvuli podezoením z následných pokusu o neoprávniné obohacení toetích osob vyvedením i eásti navráceného majetku v rámci konkursního oízení ku škodi akcionáou fondu TREND, se poškození sdružení v OSMA obrátili na KCP, která spolupracuje také s Vrchním státním zastupitelstvím a Úoadem vyšetoování pro ER. KCP deklarovala, že ueiní veškeré kroky k tomu, aby se situace v Trend VIF co nejrychleji vyoešila ve prospich jeho akcionáou, kterým byla puvodni zpusobena celková škoda ve výši 1.173 miliardy Ke.
Poslední dostupné informace o majetku fondu TREND mají akcionáoi ke dni 31.12.1999, kdy Vlastní Jminí/na akcii fondu TREND einilo 57 Ke. Dále mají informaci o podpisu Dohody o mimosoudním narovnání mezi fondem TREND a spoleeností Forminster Enterprises Limited (FEL) z 21.12.1999 , která se týká vzdání se pohledávky fondu TREND za FEL (56 % akcií OD KOTVA a 2 milióny USD) výminou za inkaso eástky 350 milionu Ke a také vzdání se pokraeování v zapoeatých soudních žalobách o návrat zcizeného majetku. Díky této Dohodi by vzrostlo VJ/na akcii na cca 115 Ke. Bezprostoedni po podpisu této Dohody o mimousoudním narovnání následovalo prohlášení konkursu na fond TREND na základi uznání legitimity závazku fondu TREND, které umile vytvooilo puvodní vedení fondu TREND a které byly anulovány nuceným správcem Ing. E. Buškem již po zavedení nucené správy ve fondu v roce 1996, vydání poedbižných opatoení k zablokování zcizených aktiv a podání trestních oznámení na bývalé vedení. Po prohlášení konkursu (proti nimuž se vedení fondu nejprve odvolalo k Vrchnímu soudu a poté z neznámých duvodu odvolání stáhlo) již poestali i noví správci majetku fondu veetni správce konkursní podstaty fondu TREND komunikovat s klienty tohoto fondu. V konkursním oízení se okamžiti objevili tzv. "vioitelé", kteoí vuei majetku okradených akcionáou po poezkumném jednání loni v oíjnu puvodni žádali své fiktivní nároky ve výši 1,26 miliardy, díky nimž by kleslo VJ na nulu. Jeden z vioitelu vzal svoji fiktivní pohledávku za 250 miliónu korun zpit.Nadále však zustávají další fiktivní vioitelé:
1.Nejvitší eástku, poes 535 miliónu korun, po Trendu požaduje bahamská spoleenost Rainbow Turbo Corporate Services.
Ta vlastní fiktivní sminky, které na ni vystavil den poed zavedením nucené správy hlavní obvininý v kauze TREND.
2. Druhou nejvitší sumu ve výši 431 miliónu korun uplatouje britská spoleenost Flow Corporation (FC). Její zástupce James Woolf
patoil doíve spoleeni s Howardem Goldenem z Czech Value Fund (ten je dnes spoleeni s J. Zieliencem ve vedení The Brookdale Group, http://www.brookdaleglobal.com/announcements/trendreport.html ) k hlavním obhájcum práv akcionáou fondu TREND a snažil se o návrat zcizených aktiv (poedevším akcií OD KOTVA ) do fondu TREND! Dnes je také pan Woolf zástupcem spoleenosti CDV -1 (Czech Debt Vehicle 1), která získala od Konsolidaení banky první balík pohledávek v hodnoti nikolika miliard Ke. Pan Woolf hnán zoejmi vidinou snadného dosažení velkého zisku se bohužel nyní rozhodl investovat svuj potenciál na boj s již jednou okradenými akcionáoi fondu TREND a uplatouje své absurdní nároky v incidenením sporu u Krajského soudu v Hradci Králové za ušlý fiktivní zisk z nerealizovaného obchodu s akciemi KOTVA nikoliv vuei spoleenosti Forminster Enterprises Limited a vedení fondu TREND, ale naopak výlueni pouze ku škodi již jednou okradených akcionáou fondu TREND.
3. Toetí nejvitší eástku ve výši 65 milionu Ke uplatouje elen vedení fondu J. Moffitt prostoednictvím spoleenosti European Emerging Market. Vedení fondu TREND ubezpeeovalo na valné hromadi v roce1998 akcionáoe o tom, že ueiní veškeré kroky pro návrat zcizeného majetku a nyní se snaží neoprávnini obohatit na úkor cizího spravovaného majetku .


Akcionáoi mají k dispozici údaje z poslední dostupné úeetní závirky ke dni 31.12.1999 poed prohlášením konkursu:
1.Aktiva fondu byla tvooena k 31.12.1999 z valné eásti dlouhodobými pohledávkami a cca 17.000 ks akcií KOTVA.
Dlouhodobé pohledávky fondu TREND:
- Consult Invest, prodej akcií 350.900.000,-
- IFM, prodej akcií 257.115.001,-
- Skupina obžalovaných osob - další zpusobená škoda 565.787.550,68
- Opravná položka tvooená dle zvláštní poílohy 4 980.522.051,68
Celkem dlouhodobé pohledávky: brutto 1.173.802.551,68
----------------------------- netto 193.280.500,00
2.Cizí zdroje fondu tvooil pouze bankovní úvir ve výši cca 27 mil. Ke a pouze krátkodobé závazky ve výši cca 7 milionu Ke a .
Fond žádné jiné závazky nevykazoval.

3.Vlastní jminí fondu poed podpisem Dohody o narovnání einilo 159.248.000,- Ke což odpovídá cca 57 Ke na akcii fondu TREND.
Tento údaj vyplývá z úeetní závirky za rok 1999 a z údaju SCP. Po podpisu Dohody o narovnání by einilo vlastní jminí cca
316 milionu Ke, což odpovídá cca 115 Ke na akcii fondu TREND.

Jediným akceptovatelným dusledkem podpisu Dohody o narovnání, jejímž smyslem milo být eásteené odškodniní akcionáou, je pouze zvýšení hodnoty aktiv fondu TREND (na minimálni 350 mil. Ke) a nikoliv zvýšení hodnoty závazku fondu. Pokud by tomu tak nebylo, nejednali by správci majetku fondu v zájmu jeho akcionáou. Napo. zpusobili (vidomi ?) záminku k uplatoování fiktivního nároku ze strany Flow Corporation ve výši 431 mil. Ke na základi podpisu poedchozího kontraktu mezi vedením TREND VIF and Flow Corporation Ltd.. Tento duvod uvádí Marta Guthová z Flow East,a.s.(dceo.spol.Flow Corpration Limited v ER) a paradoxni obhajuje absurdní nároky pana J. Woolfa tím ,že Dohoda není v zájmu všech akcionáou fondu TREND a je pro akcionáoe fondu TREND nevýhodná.Nemohlo však v žádném poípadi dojít k porušení “kontraktu” mezi vedením fondu TREND V.I.F. a Morgan Grenfell resp.Flow Corporation Ltd,(dále FCL), nebo? TREND se majitelem blokovaných akcií KOTVA na úetu Forminster Enterprises Limited dle “Dohody o narovnání” nestal a nemohl tudíž ani porušit podmínku výhradního práva na jejich následný prodej. Kopie zniní “kontraktu”, jehož naplniním ei porušením by mohla vzniknout významná zmina hodnoty majetku fondu TREND nebyla poedložena v dobi podpisu “kontraktu” všem akcionáoum fondu TREND ani Komisi pro cenné papíry. Kontrakt obsahuje ustanovení , že všechny akcie KOTVY, jen pokud se vrátí do TRENDU budou poednostni nabídnuty k prodeji Deutsche Bank za 1.350,-Ke za akcii a dále za stejnou cenu budou nabídnuty i akcie KOTVY , které TREND poímo vlastní (cca 17.000 akcií KOTVA). Pan Woolf mil údajni kupce za akcii KOTVY za 2.500 Ke a proto absurdni uplatouje ušlý fiktivní zisk jako rozdíl mezi násobkem tohoto cenového rozdílu a oeekávaným poetem vrácených akcií KOTVY. Své poípadné nároky by mil pan Woolf uplatnit výlueni vuei fyzickým a právnickým osobám, které budou inkasovat zisk z prodeje KOTVY a nikoli vuei akcionáoum TRENDU, kteoí mu žádnou škodu by? i fiktivní škodu nezpusobili.
Spravovaný majetek akcionáou fondu nemuže být použit k rueení za závazky správcu fondu vzniklé jejich soukromými aktivitami, které nebyly nikdy vubec schváleny na valné hromadi fondu (napo. Dohoda o narovnání, dále soukromé kroky J. Moffitta, které vygenerovaly fiktivní pohledávku spoleenosti Emerging European Market ve výši 65 milionu vuei majetku akcionáou fondu TREND, uplatoovanou v konkursním oízení a uznanou J. Moffittem) a v jejichž dusledku by fondu mohly vzniknout dodateeni umile vytvooené závazky vuei toetím osobám.
Správci investieního fondu (v tomto poípadi i veetni správce konkursní podstaty) nemohou vykonávat poi správi cizího majetku (by? i pohledávek) jiné aktivity než takové, které smioují poinejmenším k zachování hodnoty spravovaného majetku akcionáou a nikoliv k jeho úmyslnému snižování ve prospich toetích osob.
Na základi dostupných faktu je evidentní, že pokud dojde k tomu, že hodnota vlastního jminí fondu TREND na akcii(resp. likvidaení zustatek) nedosáhne hodnoty 115 Ke, muselo dojít od 31.12.1999 k úmyslnému porušení povinností poi správi cizího majetku a dalším trestným einum, které by vedly k odeerpání zbývajícího majetku 50.000 akcionáou fondu TREND Ke ve prospich toetích osob.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
spíše nečíst (7) 12.06.01 14:42  OSMA  ()

Program valné hromady fondu TREND

Program:
1. Zahájení valné hromady
2. Schválení jednacího řádu a volba orgánů valné hromady
3. Odvolání a volba členů představenstva a dozorčí rady společnosti
4. Podrobná informace o všech soudních sporech, které byly zahájeny v souvislosti se zcizením majetku společnosti. Informace o jejich aktuálním stavu a uvedení právních zástupců pověřených vedením sporů v jednotlivých případech.
5. Podrobná informace o využití úvěru od Deutsche Bank na vedení soudních sporů a zdůvodnění jednotlivých položek.
6. Informace o smlouvě zajišťující Deutsche Bank za určitých podmínek předkupní právo na akcie společnosti Kotva.
7. Zdůvodnění zpětného vzetí odvolání proti usnesení o prohlášení konkurzu
8. Informace o průběhu konkurzního řízení a o jednotlivých krocích učiněných správcem konkurzní podstaty.
9. Informace o stavu plnění a zajištění dohody o mimosoudním narovnání mezi fondem Trend VIF a Forminster Enterprises Limited.
10. Zpráva o stavu majetku a o všech významných skutečnostech, které mohou mít rozhodující vliv na jeho hodnotu.
11. Informace o plnění povinností správce konkurzní podstaty při zpětném prověřování všech zcizovacích úkonů z hlediska jejich platnosti a možnosti jejich odporovatelnosti podle ustanovení § 15 a 16 zákonu o konkursu a vyrovnání.
12. Předložení právního rozboru, na základě kterého bylo rozhodnuto o založení společností Kotva nemovitosti, a.s. a Kotva obchodní, a.s. Zhodnocení dopadu případného prodeje společnosti Kotva nemovitosti, a.s. na hodnotu akcií společnosti Kotva, a.s. v držení Trendu VIF.
13. Informace o plnění povinností vůči Komisi pro cenné papíry podle § 36 odst. 1 písm. c) zákona č. 248/92 Sb. v platném znění.
14. Projednání stanoviska k činnosti konkurzního správce Mgr. Razima.
15. Diskuze
16. Závěr
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (7)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
spíše nečíst (5) 12.06.01 14:15  OSMA  ()

OSMA žádá valnou hromadu fondu TREND

Drtivá většina pohledávek vůči zkrachovalému fondu Trend popřena
HRADEC KRÁLOVÉ 19. března (ČTK) - Drtivá většina pohledávek věřitelů vůči
vytunelovanému a zkrachovalému investičnímu fondu Trend byla konkursním
správcem, úpadcem či věřiteli popřena. Asi 35 věřitelů po fondu požaduje
1,08 miliardy korun. Z nich pouze osm věřitelů má nepopřené pohledávky za
celkových 5,2 miliónu korun. ČTK to zjistila na dnešním zvláštním přezkumném
jednání na Krajském soudě v Hradci Králové.
Věřitelé s popřenými pohledávkami se jejich uznání budou muset domáhat
žalobami u soudu. Uznání pohledávky ve výši 802.000 korun se musí domáhat i
společnost Realservis, na jejíž návrh soud konkurs nad Trendem loni v lednu
prohlásil.
Po přezkumném jednání loni v říjnu věřitelé původně žádali 1,26 miliardy
korun. Nynější nižší částka je dána tím, že jeden z věřitelů vzal svoji
pohledávku za 250 miliónů korun zpět.
Největší částku, přes 535 miliónů korun, po Trendu požaduje bahamská
společnost Rainbow Turbo Corporate Services. Druhou největší sumu ve výši
431 miliónů korun uplatňuje britská společnost Flow Corporation (FC).
Novým zástupcem věřitelů fondu soud na konci ledna ustanovil J&T Banku
Praha, která v prosinci odkoupila pohledávku ve výši 4,5 miliónu korun od
předchozího zástupce věřitelů, advokáta Ivana Cestra.
Konkursní správce Martin Razím v říjnu uvedl, že akceptoval dohodu o
mimosoudním vyrovnání uzavřenou mezi Trendem a kyperskou společností
Forminster Enterprises Limited (FEL) před prohlášením konkursu. Podle této
dohody má FEL Trendu za akcie Kotvy vrátit 350 miliónů korun. Dnes se Razím
pro časovou tíseň odmítl k vývoji konkursu na dotaz ČTK vyjádřit.
Trend založili v roce 1991 hudebníci Michael Kocáb a Martin Kratochvíl. V
roce 1995 fond převzaly osoby z okruhu kolem společnosti Královéhradecká
brokerská a podle policie jej měly nezákonnými machinacemi připravit o
převážnou část majetku. Při machinacích údajně z portfolia Trendu vyvedly i
akcie Kotvy, které nakonec skončily na účtech FEL.


OSMA žádá valnou hromadu k objasnění situace ve fondu Trend
HRADEC KRÁLOVÉ 19. března (ČTK) - Ochranné sdružení malých akcionářů (OSMA)
požaduje svolání mimořádné valné hromady investičního fondu Trend, na níž by
se měla objasnit situace v tomto vytunelovaném fondu. Minoritní akcionáři
mají obavu, že v probíhajícím konkursu Trendu budou poškozeni již podruhé.
ČTK to dnes řekl člen OSMA Ivan Pelikán.
OSMA požaduje zejména objasnění okolností od loňského ledna probíhajícího
konkursu na Trend. Druhou záležitostí je stav plnění dohody z prosince 1999
o mimosoudním narovnání mezi Trendem a kyperskou společností Forminster
Enterprises Limited (FEL) ve sporu o akcie Kotvy. Podle této dohody by měl
Trend do konkursní podstaty získat 350 miliónů korun.
Program valné hromady chce OSMA po konzultaci s představiteli majoritního
akcionáře Trendu, společností Czech Value Fund, a Komisí pro cenné papíry
předložit představenstvu Trendu.
Trend založili v roce 1991 hudebníci Michael Kocáb a Martin Kratochvíl. V
roce 1995 fond převzaly osoby z okruhu kolem společnosti Královéhradecká
brokerská a podle policie jej měly nezákonnými machinacemi připravit o
převážnou část majetku. V říjnu 1996 byla na fond uvalena nucená správa,
loni v lednu skončil v konkursu.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (5)
Vaše doporučení:


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 16:28 
Název Kurz Změna
 COLT CZ GROUP SE  670.00  +0.45% 
 ČEZ  921.00  -0.70% 
 ERSTE GROUP BANK A  1 139.00  +0.04% 
 GEN DIGITAL  560.00  +0.90% 
 GEVORKYAN  256.00  +0.79% 
 KOFOLA CS  284.00  0.00% 
 KOMERČNÍ BANKA  786.00  -1.32% 
 MONETA MONEY BANK  96.50  -0.41% 
 PHILIP MORRIS ČR A  14 940.00  -0.13% 
 PHOTON ENERGY  44.60  +0.45% 
 PILULKA LÉKÁRNY  177.00  -0.56% 
 PRIMOCO UAV SE  810.00  -2.41% 
 VIG  770.00  0.00% 
Komodity online
 Ropa 83.32 USD 16.05   
 Zlato 2378.14 USD 16.05   
 Stříbro 29.61 USD 16.05   
 Káva 197.45 USD 16.05   
 Cukr 18.32 USD 16.05   
 Bavlna 76.07 USD 16.05   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.